COPPER 2.0

PREDNOSTI

  • Ľahká úžitková štvorkolka

  • Široké možnosti využitia

  • Oceľové nosiče predný aj zadný spolu s plastovým krytím

  • Homologizované ťažné zariadenie so zásuvkou

  • LED svetlá vpredu aj vzadu

  • Predný ťažný čep

  • Nízka spotreba paliva

  • Protišmykové sedadlo

  • Jednoduché ovládanie

  • Homologizácia T3b (biela registračná značka) možnosť využitia vodičského oprávnenia sk. B

CENA

copper_cista_stribrna.png

DOSTUPNÉ FARBY

GOES COPPER 2.0

3 590 EUR

Vrátane čistopisu technického preukazu 

CHARAKTERISTIKA

Druhá generácia ľahkého  „dvojkila“ je tu! Francúzsky Goes sa spojil s novým partnerom, firmou Loncin a prvý spoločný projekt je na svete.

Jednoduchá štvorkolka s obsahom 176 ccm vybavená karburátorom a náhonom zadných kolies určite nieje žiadny trhač asvaltu ani zdolávač rumunských hôr, ale na to predsa nebola skonštruovaná. To ale neznamená , že sa bojí terénu alebo ťahania vozíka. Vďaka svojej takmer plnohodnotnej  veľkosti pracovnej štvkorkolky si ju užijú aj teenageri.

Reťaz sa postará o prenos sily na zadné kolesá. Trojica brzdových kotúčov (dva na prednej náprave a jeden vzadu) zase o brzdenie. Prevodovka je samozrejme automatická, s variátorom a ma tri polohy -  dopredu (F), neutrál (N) a spiatočku (R). V základnej výbave  tiež nechýba LED predné i zadné svetlá, prehľadný digitálny tachometer, ťažné zariadenie so zásuvkou, ktoré je  homologizované na 100kg, predný ťažný čep ale aj predný a zadný oceľový nosič  pokrytý plastom.

Podvozkovo je štvorkolka veľmi príjemná a trojica tlmičov pekne filtruje nerovnosti. Ramena podvozku z maznicami zaručujú dlhšiu životnosť komponentov celého podvozku.

Samozrejmosťou je tiež homologizácia na prepravu po verejných komunikáciach, preto ku každej štvorkolke dostanete čistopis technického preukazu. K jazdeniu postačí vodičák na auto – skupina  B.

Hlavní přednosti

12 koní "pod kapotou"

Coppera druhej generácie poháňa vpred jednoválcový motor s obsahom 176 ccm a výkonom necelých 12 koňských síl. Nejde tak o žrúta benzínu, ani pretekársky stroj. Je to pohodová mašina s karburátorom, na ktorej sa odvezie dospelák alebo jeho násť-ročné deti. Pokiaľ hľadáte štvorkolku na ryby, huby, odvoz sena, alebo len tak okolo domu, je tento jednoduchý stroj ideálnym vstupom do sveta štvorkoliek.

DSC_4742.jpg
DSC_4805.jpg

Jednoduchý stroj i ovládanie

Pretože je Copper 2.0 ideálny hlavne pre nováčikov, nenájdete v ňom žiadne extra elektronické a technické vychytávky, ako je navigácia alebo posilňovač riadenia. To ale neznamená , že je zlý. Nakoľko v jednoduchosti je krása, namiesto  elektronického vstrekovania je tu starý dobrý karburátor, reťazový pohon, alebo aj malý zato prehľadný displej, ktorý nám dáva základné informácie a to: rýchlosť, stav paliva, teplotu motora a odjazdené kilometre. Viac  nie je potrebné a Vy sa môžete kochať krajinou.

Vzhľad a spracovanie na jednotku

V poslednom čase to vyzeralo, že sa výrobcovia štvorkoliek v tejto cenovej relácii, nechcú púšťať do niečoho nového. No Loncin sa nebál a vytvoril  zaujímavú mašinku.  Predok i zadok zdobia LED svetlá, nosiče zakryli plastovými krytmi a štvorkolka tak získala moderný nádych a ostré krivky. Copper 2.0 je možné si objednať v čiernom alebo striebornom matnom prevedení, ktoré by ste inak našli u „dospelých“ modeloch. Nezaostáva ani spracovanie,  ktoré ja na tomto stroji viac než nevídané.

DSC_4715.jpg

Jazdí celá rodina

Copper nie je len pre mladých, ktorí sa chcú naučiť jazdiť po lúkach, za domom, alebo si pošantiť v lese. Má totiž  EU homologizáciu T3b, čo znamená , že sa dá bez problémov prihlásiť a využívať ju na cestných komunikáciách.  Ak potrebujete prejsť s Copperom cestu, alebo ísť do mesta, či na menší nákup, stačí byť majiteľom vodičského preukazu skupiny B.

DSC_4832.jpg

TECHNICKÉ ÚDAJE

Typ motora

štvortaktný jednovalec OHC

obsah motora

176 ccm

výkon motora

8,7 kW (11,8 Ps) / 7500 ot./min

Maximálny krútiaci moment

13Nm pri 6000 ot./min.

Prevodovka

automat / variátor

tri rýchlosti - F / N / R

chladenie

vzduchom

Starter

elektrický

dávkovanie paliva

Karburátor

Objem palivovej nádrže

9 litrov

Rám

z oceľových trubiek

Predné zavesenie a tlmenie

A-ramená, hydraulické tlmiče s nastaviteľnou pružinou

Zadné zavesenie a tlmenie

kyvná náprava s hydraulickým tlmičom a nastaviteľnou pružinou

Rozmery predných pneumatík

22x7-10

Rozmery zadných pneumatík

22x10-10

predné brzdy

2x hydraulická kotúčová

zadné brzdy

1x hydraulická kotúčová

Maximálna rýchlosť

58 km/hod

Hmotnosť vozidla v prevádzkovom stave

195 kg

Maximálna váha prípojného vozíka

100 kg

rázvor 

1115mm

Celková dĺžka

1775 mm

Celková šírka

1030 mm

Celková výška

1060 mm

svetlá výška

250 mm

Výška sedadla

820 mm

homologizácia

T3b (bielá ŠPZ + vodičský preukaz sk. B)

Farba

matná čierna, matná strieborná

CHCEŠ SPOZNAŤ NÁŠ CELÝ PRÍBEH ?